Проекти з енергоефективності в Україні

Викладачі українських шкіл пройшли навчання з інтерактивних методів популяризації питань енергоефективності Дата події: 15.02.2017

Розпочавши другий етап освітнього проекту з підвищення енергоефективності під назвою «Школа Енергії 2.0», проект «Створення енергетичних агентств в Україні» разом з Асоціацією «Енергоефективні міста України» (АЕМУ) особливо зацікавлений у розширенні та закріпленні позитивного впливу цієї ініціативи, зокрема шляхом розповсюдження успішних здобутків і напрацювань серед чимраз більшого кола освітян.

Досвід першої фази проекту «Школа Енергії» засвідчив, що досить часто рівень поінформованості педагогів з питань, пов’язаних з енергозбереженням та енергоефективністю, є цілком достатнім. Натомість існує гостра потреба зміцнення їхнього потенціалу в контексті розробки інноваційних уроків, щоб таким чином передавати учням знання в цікавий спосіб, разом з тим забезпечуючи сталість досягнутих результатів.

Очікується, що користь від впровадження проекту отримають не лише 15 відібраних шкіл, але набагато більша кількість начальних закладів, зокрема внаслідок поширення отриманого досвіду. Тому дуже важливо, щоб викладачі здобули необхідні навички, аби залучати до популяризації питань енергоефективності своїх колег з інших шкіл.

З огляду на це, 15-16 лютого 2017 року у Львові відбувся тренінг щодо сучасних підходів до поширення досвіду. Викладачів з 15 шкіл-учасниць проекту навчали висококваліфіковані фахівці в галузі освіти та підвищення рівня обізнаності. Зокрема, вони дізналися про широкий спектр інтерактивних інструментів та методів, за допомогою яких можна поширювати нові знання і навички у привабливий спосіб, проводити спеціалізовані семінари та інші освітні заходи, а також заохочувати школярів, їхніх батьків та вчителів брати активну участь у Шкільних Днях Енергії.

На основі знань та навичок, набутих під час тренінгу, до кінця навчального року 2016/2017 викладачі разом зі школярами організують Шкільні Дні Енергії. Передбачається, що до участі в цих заходах долучаться представники інших начальних закладів і громадськості з відповідних міст або регіонів. Під час Шкільних Днів Енергії школи-учасниці представлять свої здобутки в рамках проекту, заохочуючи інших до впровадження аналогічних заходів, що спрямовані на підвищення ефективності споживання енергії у школах.

Більше інформації про проект «Школа енергії» ви можете знайти за посиланням http://enefcities.org.ua/diyalnist/shkola-energi/