Проекти з енергоефективності в Україні

5 житлових будинків столиці провели енергоаудити за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» 02.08.2017

П’ять житлових будинків Києва отримали результати енергетичного аудиту за міжнародними стандартами, що дає змогу будинковим громадам прийняти рішення для проведення енергоефективних заходів за умовами енергосервісного договору.

Проект «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, спільно з Київською міською державною адміністрацією, продовжують активну роботу з будинками, в яких створено ОСББ та ЖБК, щодо впровадження енергозберігаючих заходів шляхом залучення енергосервісних компаній. У рамках реалізації енергосервісних договорів за підтримки Проекту провідні експерти GIZ презентували результати енергоаудитів багатоквартирних будинків ОСББ та ЖБК. Результати енергоаудитів – це важливий етап практичного впровадження енергозбереження. Звіти по проведених аудитах вже отримали 5 ОСББ у різних районах м. Києва.

В КМДА зауважили, що в Києві є унікальна можливість для ОСББ та ЖБК виконати енергоефективні заходи з залученням ЕСКО-механізму у поєднанні з муніципальною програмою співфінансування «70%/30%», де місто оплачує 70% вартості енергоефективних робіт в будинку. У результаті мешканці максимально скорочують витрати на обігрів та освітлення будинків при мінімальних затратах.

Довідково: Енергосервісні компанії (ЕСКО)  –  це спеціалізовані проектні компанії, що забезпечують залучення фінансування, інжиніринг, управління фінансовими та технічними ризиками, пов’язаними з впровадженням проектів з енергозбереження; в окремих моделях договірних відносин надають гарантії окупності та визначеного рівня енергозбереження.

Енергосервісний договір – договір, предметом якого є здійснення енергосервісу, оплата якого здійснюється за рахунок досягнутого в результаті скорочення споживання та витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та житлово-комунальних послуг.