Проекти з енергоефективності в Україні

Київська міська державна адміністрація залучає ЕСКО у житлову сферу 30.03.2017

З початку 2017 року Київська міська державна адміністрація (КМДА) за підтримки Проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» розпочала активну роботу з житловими будинками, в яких створено ОСББ та ЖБК, в напрямку впровадження енергозберігаючих проектів з метою показової реалізації механізмів енергосервісних контрактів.

Енергосервісні контракти (ЕСК) – це одне з поширених у світовій практиці рішень, що дає змогу залучити інвестиційні кошти на енергозберігаючі заходи як у житловій, так і у соціальній сфері та повернути інвестиції за рахунок економії. Реалізацією енергосервісних договорів займаються спеціалізовані енергосервісні компанії (так звані ЕСКО), що забезпечують залучення фінансування, інжиніринг, управління фінансовими та технічними ризиками, пов’язаними з впровадженням проектів з енергозбереження та енергоефективності. В окремих моделях договірних відносин ЕСКО також надають гарантії окупності та визначеного рівня енергозбереження.

Наразі представники КМДА за консультаційної підтримки експертів Проекту вже відібрали перші київські будинки, які за технічними та економічними характеристиками найбільш підходять для застосування механізму ЕСК. Наступним кроком, а саме 16 березня, відбулася перша офіційна зустріч з представниками відібраних ОСББ та ЖБК. У зустрічі взяли участь заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, представники Департаменту ЖКІ КМДА, експерти та старший координатор проекту «Створення енергетичних агентств в Україні». У ході зустрічі, що мала інформативний характер, представникам будинків, що були визначені потенційними для впровадження у них енергозберігаючих проектів шляхом залучення ЕСКО, було детально презентовано механізм та переваги реалізації ЕСК.

Попереду ще значна кропітка робота. Але розуміння того, що в Україні це буде перша практика залучення ЕСКО у житловій сфері і отриманий досвід має стати взірцем та в подальшому набути популярності не лише у Києві, дає наснаги та надихає усіх учасників процесу.