Проекти з енергоефективності в Україні

Школи Херсону, Сум та Коломиї значно скоротять споживання енергоресурсів завдяки впровадженню енергозберігаючих та енергоефективних заходів 04.01.2018

В рамках реалізації проекту «Школа енергії 2.0» команда проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» розглянула подані найактивнішими школами проектні пропозиції та обрала школи Херсону, Сум та Коломиї для співфінансування демонстраційних проектів з підвищення енергоефективності будівель.

Серед обраних проектів:

  • Встановлення модульного індивідуального теплового пункту в НВК №9 міста Коломиї
  • Утеплення горищного перекриття І та ІІ прибудови будівлі ЗОШ №5 в місті Суми

Утеплення зроблено спеціальними матеріалами, здатними підвищити термічний опір конструкції, адже через покрівельні перекриття втрачається до 15-20 % тепла.

  • 218 LED ламп замість ламп розжарювання для старого корпусу Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21 в місті Херсон.

Завдяки реалізації цих заходів  підвищиться якість освітлення класів, відбудеться скорочення споживання електроенергії та витрат на енергоносії.

Передбачається, що завдяки реалізації проекту у Коломийській гімназії на 35% знизяться витрати теплової енергії на опалення. Очікувана економія складе близько 180 тис. грн за опалювальний сезон або – 86 Гкал теплової енергії, що в свою чергу еквівалентно – 25 тонам СО2. У Сумській школі річна економія теплової енергії має становити 35 Гкал, економічний ефект  – 51 тис. грн та викиди СО2 скоротяться на 10 тон. У Антонівській школі очікується скорочення споживання енергії на 93 073 кВт*год, що в грошовому еквіваленті становить 47 тис. грн щорічно і зменшаться викиди СО2 на 40 тон.

Довідка: проект «Школа Енергії 2.0» реалізує Асоціація «Енергоефективні міста України» за дорученням Проекту «Створення енергетичних агентств в Україні».