Проекти з енергоефективності в Україні

Європейський тиждень сталої енергетики в Одесі Дата події: 19.06.2017

З 19 по 24 червня 2017 року в Україні проводиться «Європейський тиждень сталої енергетики» у рамках ініціативи ЄС «Угода мерів за поліпшення клімату». З 22 по 24 червня Одеса, вперше з моменту підписання містом Угоди, долучилась до проведення Тижня.

Умовами приєднання та підписання Угоди є прийняття зобов’язання скоротити споживання енергії та викидів вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Для досягнення цих цілей в грудні 2016 року було розроблено та затверджено «План дій для сталого енергетичного розвитку Одеси до 2030 року».

Метою проведення «Європейського тижня сталої енергетики» в Одесі є надання інформації для населення про технології раціонального використання енергоресурсів, демонстрація економічної вигоди від їх застосування та популяризація дбайливого ставлення до ресурсів планети як економічно доцільної моделі поведінки.

У період з 22 по 25 червня в Одесі були проведені заходи для різних верств населення.

22 червня в рамках проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», який впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, був відкритий Центр енергоефективних технологій на базі Одеського політехнічного Університету.

Мета створення центру:

– популяризація сучасних енергоефективних рішень в області енергетики і будівництва: консультації, семінари, конференції;

– навчання студентів на сучасному обладнанні;

– в майбутньому навчання і стажування фахівців з сертифікацією;

– створення майданчика для спілкування різних організацій.

23 червня була проведена конференція для представників ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) «Енергетичний аудит житлової будівлі – запорука підвищення енергоефективності та комфорту».

У конференції взяли участь: старший координатор проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні» Володимир Перегудов, експерт проекту IFC Віктор Мостовий, директор «Одеського Муніципального Енергетичного Агентства» Олександра Олейникова, представники Ощадбанку України, ПриватБанку, Укргазбанку.

st_1

Учасники конференції відвідали успішно реалізований проект термомодернізації житлового будинку, отримали детальний розрахунок повернення вкладених інвестицій, відвідали ОСББ, яке в результаті реалізації енергоефективних заходів знизило витрати на опалення на 37%. Даний приклад був обраний для стимулювання представників ОСББ скористатися пільговими програмами кредитування для впровадження енергоефективних проектів в житлових будинках.

24 червня на Думській площі була проведена акція: «Я – європеєць! Я підтримую сталий енергетичний розвиток!» У рамках акції близько 2000 одеситів і гостей міста поділилися своїм досвідом енергозбереження в побуті. Одеситам було запропоновано замінити лампи накалювання на світлодіодні енергозберігаючі лампи.

У результаті проведення акції за період використання ламп очікується:

– економія споживання електрики на 4428 кВт,

– зниження викидів СО2 складе 2 т.

Будь-яка економія енергії, навіть зовсім невелика, – це особиста участь кожної людини в глобальному процесі. «Зміна клімату – це не абстракція і не повідомлення про економічні втрати. Це трагедії абсолютно конкретних людей, це стосується кожного з нас».

В рамках акції найменші одесити дізналися як працює електричний струм і «секрети роботи лампочки» завдяки цікавій дитячій виставі шоу-театру «Арт-Джой».

На завершення Європейського тижня сталої енергетики 24 червня були нагороджені переможці конкурсу «Енергоефективна Одещина», який проводиться вже протягом 5 років.

st_7

У конкурсі взяли участь понад 200 осіб. Конкурс спрямований на формування енергоефективного світогляду в суспільстві шляхом залучення громадян до питань ефективного використання енергетичних ресурсів та відновлюваних джерел енергії. Також конкурс має на меті підтримку обдарованих дітей і активізацію творчої діяльності вчителів, а також збільшення знань про заходи збереження енергії та її ефективного використання, добробуту місцевих громадян з питань енергоефективності.

Серед переможців конкурсу були особливі діти, сім’ї яких переїхали в Одеську область зі сходу України та з Криму. Так, в 2016 та 2017 роках в номінації «Малюнок» перемогу здобула Анастасія Жайворонок. Її сім’я переїхала до Одеси навесні 2014 з Криму. Батько, будучи військовим, не змінив присяги і забрав дружину з дітьми і переїхав продовжувати служити Україні до Одеси.

Але родзинкою ювілейного року конкурсу «Енергоефективна Одещина» стали дві учасниці, яким всього по 4 роки! Кіра і Ксюша показали всім, що про енергоефективність можна (і потрібно) говорити у будь-якому віці!

У цьому році 42 конкурсанта за кращі роботи отримали дипломи переможців та подарунки від організаторів.