Проекти з енергоефективності в Україні

Oдеське муніципальне енергетичне агентство (OMEA)

Oдеське муніципальне енергетичне агентство (OMEA) було засновано у квітні 2015 року з метою визначення та використання потенціалу енергозбереження та підвищення рівня енергоефективності. За підтримки Проекту OMEA прискорює впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження в Одесі.

OMEA з успіхом посприяло прийняттю у червні 2015 року рішення Одеською міською радою про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів» щодо місцевого сталого енергетичного розвитку.

За дорученням міста та за сприяння Проекту OMEA розробило План дій зі сталого енергетичного розвитку м.Одеси (SEAP), а також системи енергомоніторингу та енергоменеджменту. 7 грудня 2016 року сесія Одеської міської ради затвердила “План дій для сталого енергетичного розвитку міста Одеси до 2030 року”. Також ОМЕА було уповноважене місцевою владою визначити та підготувати інвестиційні проекти у сфері енергоефективності у громадському секторі.

Завдяки підтримці Проекту OMEA розпочало тісну співпрацю з Одеським національним політехнічним університетом (ОНПУ). Основна мета співробітництва – це створення Центру енергоефективних технологій (ЦЕТ). ЦЕТ буде функціонувати як структурний підрозділ ОНПУ та буде використовуватися для тренінгів та інших навчальних цілей, що належать до завдань університету. В той самий час, ЦЕТ буде також структурним елементом OMEA та буде майданчиком для майбутніх навчальних заходів та наукової діяльності, просвітницьких кампаній для студентів та населення, виставок, конференцій, семінарів тощо.

Більше інформації про ОМЕА та його діяльність ви можете знайти на сайті агентства: http://omea.org.ua/uk/