Проекти з енергоефективності в Україні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) є бенефіціаром проекту та його головним партнером.

Співпраця з Мінрегіоном базується на Угоді про виконання проекту, що була підписана у січні 2015 р. У цій Угоді визначена сфера співробітництва та специфічні задачі, над якими обидві сторони виявили бажання співпрацювати.

Основна підтримка проекту була сфокусована на розробці стратегічного документу, що міститить аналіз сучасного стану сектору енергоефективності та пропозиції щодо необхідних стратегічних кроків на шляху його реформування. Остаточна версія документа під назвою «Енергоефективність в Україні: на шляху до реформ» була спільно з Мінрегіоном представлена громадськості 10 листопада 2015 року під час XІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2015»

Важлива частина співпраці присвячена участі експерта Проекту у тимчасовій робочій групі з проблемних питань енергозбереження та енергоефективності в житлово-комунальному господарстві, що була створена при Мінрегіоні.

На запит Мінрегіону та у тісній співпраці з ним експерт Проекту також підготував Методичні рекомендації щодо порядку розроблення та провадження інвестиційних проектів з підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків (з рекомендаціями можна ознайомитись тут). Щоб детально пояснити процес розробки проектів в галузі енергоефективності і надихнути голів ОСББ на їх реалізацію, Проект у тісній співпраці з обласними/місцевими органами влади й асоціаціями ОСББ та за підтримки Мінрегіону проводить серію регіональних тренінгів «Як розробити та реалізувати проекти з енергоефективності в багатоквартирних будинках». В цілому, у 2016-2017 рр. готуються 10 тренінгів в різних областях України.

Проект приділяє значну увагу різноманітним заходам інформаційно-просвітницького характеру та заходам зі зміцнення потенціалу. Так, у липні 2014 року та червні 2015 року представники Мінрегіону взяли участь у навчальних візитах до Німеччини, де вони вивчали досвід Німеччини у сфері енергоефективності на національному та регіональному рівнях в комерційних та громадських будівлях. Проект також підтримує проведення заходів Мінрегіоном, зокрема засідання Національної ради з питань ОСББ в рамках Міжнародного конгресу в Києві «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» (листопад 2014 р.) та I Всеукраїнську практичну конференцію в Одеській області “Комфортний енергоефективний будинок – вимога сьогодення” (липень 2015 р.).

Угода про співпрацю