Проекти з енергоефективності в Україні

Одеська Міська Рада

Одеська міська рада є тісним партнером Проекту. В основу співпраці з Одеською міською радою покладено Меморандум про взаєморозуміння, підписаний у листопаді 2014 року. Зокрема, у Меморандумі визначено завдання і цілі співпраці, головне з яких – створення енергетичного агентства, висококваліфіковані фахівці якого надаватимуть перелік визначених послуг.

Після декількох раундів переговорів та зустрічей Одеською міською владою було прийнято рішення створити у складі комунального підприємства «Агентство програм розвитку Одеси» Одеське муніципальне енергетичне агентство (ОМЕА).

ОМЕА було створено в квітні 2015 року. Набір фахівців здійснювався через відкритий конкурсний відбір і завершився у травні 2015 року.

Вже 19 червня було досягнуто перший успішний результат роботи ОМЕА – більшість депутатів Одеської міської ради схвалили рішення приєднатися до Угоди Мерів, загальноєвропейської ініціативи з подолання наслідків кліматичних змін за участю місцевих органів влади.

В серпні 2015 року мер м. Одеси видав офіційне доручення ОМЕА розробити План дій зі сталого енергетичного розвитку для міста, а також підготувати концепцію муніципальної системи енергетичного менеджменту, включно з розробкою механізмів енергетичного моніторингу.

Впродовж жовтня-листопада 2015 року ОМЕА планує провести ряд тренінгів для працівників комунального сектору, на яких буде покладено функції енергетичних менеджерів.

Опалювальний сезон 2015-2016 рр. стане першим для Одеси, коли комунальні заклади буде включено до загальноміської системи енергетичного моніторингу, що відслідковуватиме щоденне споживання ресурсів.

ОМЕА також веде активну діяльність в сфері залучення інвестицій, організовуючи різноманітні заходи на цю тематику в Одесі. Так, 16 червня 2015 року відбувся семінар, на який було запрошено представників Міжнародної фінансової корпорації, Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та інших. Співробітництво з вищезазначеними міжнародними фінансовими організаціями наразі перебуває на стадії розвитку, перших результатів буде досягнуто вже на початку наступного року.

Завантажити Меморандум про взаєморозуміння