Проекти з енергоефективності в Україні

Досягнення

Розроблені проектом рекомендації у сфері енергоефективності використовуються Урядом України

На запит Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Проект здійснив аналіз ключових бар’єрів реформам у сфері енергоефективності України та запропонував шляхи їх подолання, що зробить можливим масштабне енергозаощадження. Дослідження викликало значний інтерес як центральних органів влади, так і міжнародних донорів, про що свідчить також посилання на нього у декількох наступних державних документах.

Створено перше енергетичне агентство (ОМЕА)

За підтримки Проекту у квітні 2015 року місто Одеса заснувало перше муніципальне енергетичне агентство (ОМЕА). За сприяння ОМЕА Одеська міська рада приєдналася до європейської ініціативи “Угода мерів”. Як наслідок цього рішення, Одеська міська рада доручила OMEA розробити План дій зі сталого енергетичного розвитку (SEAP) Одеси. 7 грудня 2016 року сесія Одеської міської ради затвердила “План дій для сталого енергетичного розвитку міста Одеси до 2030 року”.

Моніторинг споживання енергії більш ніж 500 муніципальних будівель  в Одесі (близько 5% енергозаощаджень)

За дорученням Одеської міської ради та за підтримки Проекту OMEA впроваджує систему муніципального енергомоніторингу у більш ніж 500 будівлях Одеси, в яких опалення фінансується за рахунок міського бюджету. За рахунок запуску системи моніторингу енергоспоживання очікується одразублизько 5% заощадження енергії. Протягом найближчого року, базуючись на результатах моніторингу, стане можливим також прийняття рішень щодо подальших заходів для підвищення енергоефективності в деяких окремих будівлях.